Tarihçemiz

 

   Kurucularımız, 1960’li yıllardan bu yana elde ettikleri tecrübe ve bilgi birikimlerinden bir sinerji oluşturmak amacıyla redüktör ve varyatör sektörüne 1972 yılında giriş yapmışlardır. 1978 yılında Anonim Şirketi olan İ-Mak, 1993 yılına kadar Demirkapı lokasyonunda freze, planya ve torna tezgâhlarında üretim yapmıştır. Kurumumuz 1993 yılı ve sonrasında ciddi büyüme göstermiş, bu atılımla beraber 1998 yılında Pendik’te bulunan 16.000 m2 yüzölçümlü fabrikada modern teknoloji kullanarak sessiz ve titreşimsiz redüktör ve varyatörler üretmeye başlamıştır.

 

     Yurtiçinde elde ettiğimiz 46 yıllık bilgi ve birikimden sonra yurtdışında da bu tecrübelerimizi değerlendirebilmek gayesiyle yurtdışındaki bölgelere yönelik olarak çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda Avrupa, Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde çeşitli ülkelerle temaslar kurulmuş ve ihracat çalışmaları yürütülmüştür. Yurtdışında daha da büyüyerek küresel olarak hizmet vermeye başlamak stratejik planımızda yer almakta ve bu konuda hedefimize emin adımlarla ilerlemekteyiz.

 

     2011 yılının sonlarına doğru kurumsal ve uluslararası ortamda rekabet edebilen bir firma olmak amacıyla kurumsallaşma çalışmalarını başlatan kurumumuz, bu Kurumsal Anayasa’da belirtilen vizyon, misyon ve değerler ışığında geleceğe umutlu ve iddialı bakmaktadır.

 

1973 - 2019